• NOTER ONAYLI, YEMİNLİ TERCÜME BÜROSU

  Noter Onaylı ve Yeminli Tercüme bürosu olan şirketimiz, alanında uzman personel kadrosuyla müşterilerine daima profesyonel tercüme hizmetleri sunmaktadır.

 • NOTER ONAYLI, YEMİNLİ TERCÜME BÜROSU

  Noter Onaylı ve Yeminli Tercüme bürosu olan şirketimiz, alanında uzman personel kadrosuyla müşterilerine daima profesyonel tercüme hizmetleri sunmaktadır.

 • KESİNTİSİZ TERCÜME HİZMETİ

  Noter onaylı tercüme bürosu olmamızın verdiği güven ile aldığınız hizmette aklınıza takılan soru ve sorunlarınız için uzman ekibimiz ile istediğiniz her an iletişime geçebilirsiniz.

  TERCÜME TEKLİFİ ALIN

  Uzman kadromuz ile kurumsal tercüme hizmetinde avantajlı fiyatlarımızdan faydalanmak istiyorsanız bizimle iletişme geçerek teklif alabilirsiniz.

  AVANTAJLI TERCÜME FİYATLARI

  Noter onaylı tercüme ihtiyaçlarınızda, siz değerli müşterilerimize alanında uzman ekibimizle uygun fiyatlı teklifler sunarak avantajlı ve kaliteli hizmet veriyoruz

  TERCÜME KALİTEMİZİ DENEYİN

  Tercüme Bürosu arayışlarınız için deneyimli tercüman ekibimiz ve uygun fiyat avantajları ile kalitemizi deneyin.

  Tercüme Hizmetimizde Detaylı Bilgiye mi İhtiyacınız var?


  Noter Onaylı Tercüme Bürosu olan firmamız, aynı zamanda bir yeminli tercüme bürosu olarak

  hizmet vermektedir. Tercüme hizmetlerimizde aklınızdaki soru işaretlerini giderebilmek, sağlıklı bir fiyat

  teklifi almak ve projenizin ilk adımını atmak için ekibimiz ile iletişime geçin.

  Tercüme, Yeminli Tercüme Bürosu


  Tercüme hizmeti, kültürleri birbirine yakınlaştırması dolaysıyla oldukça özen gösterilmesi gerekir. Tercüme kelimesinin en genel haliyle tanımını yapacak olursak, kaynak dilde yazılmış bir metnin hedeflenen bir dile çevrilmesidir. Günümüzde oldukça hayati önem arz eden tercüme hizmeti, hizmeti sunan tercüme bürosu seçiminizin kalitesiyle orantılı bir şekilde doğruluk derecesine sahip olacaktır. Noter Onaylı Tercüme Bürosu olan kuruluşumuz tercüme hizmeti taleplerinize profesyonelce cevap verecektir. İstanbul Mecidiyeköy lokasyonunda uzun yıllar boyunca tercüme bürosu olarak hizmet veren şirketimiz daima müşteri memnuniyetine özen göstermiştir.

  Noter Onaylı Tercüme Nedir?


  Günümüzde çevirmenlerin mesleklerini icra ettiği birçok alan bulunmaktadır.Bu çeşitlilik, kimi zaman çeviri dünyasına yabancı olan kişiler için kafa karıştırıcı olabilmektedir. En çok kafa karışıklığına sebebiyet veren çeviri türlerinden olan noter onaylı tercüme; zira noter onaylı tercüme çeviri türü, çoğu kez yeminli tercüme ile karıştırılmaktadır. Aslında iki çeviri türü arasındaki farkı açıklayabilmek için öncelikle süreçten bahsetmemiz gerekir.


  Çoğu resmi evrakın yeminli bir tercüman tarafından çevirilmesi gerekir. Bu durumda akıllara "yeminli tercüman nasıl olunur?" sorusu düşmektedir. Cevabımızı geciktirmeden verecek olursak; üniversitelerin çeviri bilim veya mütercim tercümanlık bölümünden mezun olan ya da çeviri yapabilecek düzeyde dil yeterliliğine sahip olduğunu kanıtlayan resmi belgeleri sunan kişiler, notere başvurarak yeminli tercüman olabilir. Daha sonra noter bu kişilerin dil yeterliliğine ikna olursa, tercümanlara yeminli tercüman zaptı imzalatır ve bu sayede kişi, yeminli tercüman unvanını alır. Bir örneği noterde bir örneği de tercümanda bulunan bu belge; tercümanın bir belgeyi tercüme ederken çeviri etiğine uygun bir şekilde çeviri faaliyetini gerçekleştireceğinin, doğru ve eksiksiz çeviri yapacağının bir beyanıdır, aynı zamanda tercümanın çevirdiği bütün belgeler için tercüme hatalarından kaynaklanabilecek her türlü yasal sorumluluğu üstlendiği anlamına gelir. Yemin belgesine sahip olan tercümanlar, bir belgeyi çevirdikten sonra hem orijinaline hem de çevirisine imza atar, ardından da kaşesini basar ve çevrilen bu belgeye yeminli tercüme adı verilir, böylelikle çeviri, tüm resmi kurumlar tarafından geçerli sayılır.


  Yukarıda bahsi geçen yeminli tercüme, noter tarafından tasdik edildiği takdirde noter onaylı tercüme olarak kabul edilir.  Dikkat edilmesi gereken husus ise çeviri faaliyetini gerçekleştiren tercümanın yemin zaptı hangi noterde kayıtlıysa, onay almak için de o notere gitmeniz gerektiğidir.


  Birçok resmi belgenin yeminli tercümanlar tarafından çevirilmesi ve ardından yeminli tercümanın yemin zaptının bulunduğu noter kurumunca onaylanması gerekmektedir. Zira noter onaylı tercüme, bir belgenin yeminli tercümanlar tarafından aslına uygun bir şekilde çevirildiğini yasal olarak kanıtlayan belgedir ve resmi kurumlar tarafından talep edilen belgeler, ancak bahsi geçen prosedür uygun olarak çevrildiğinde kabul edilmektedir. Ancak bu maalesef çevirinin dil kalitesinin yüksek ya da kabul edilebilir olduğunu kanıtlayamaz. Uluslararası çeviri standartlarına göre ikinci bir çevirmenin redakte etmediği bir metne tamamlanmış çeviri gözüyle bakılamaz. Bu yüzden antlı çeviri ve noter onaylı çeviri gibi süreçler için kurumsal yapılara yani çeviri şirketlerine bu yetkinin bir an önce verilmesi gerekir.

  TERCÜME HİZMETLERİMİZ